Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Jesteś zainteresowany współpracą? Sprawdź naszą firmę Partnerską!

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to coraz bardziej popularny i chętnie wybierany sposób na zamontowanie najlepszego systemu ogrzewania do domu. Możesz zdecydować się na wymianę grzejników na frezowane ogrzewanie w podłodze, które znacznie wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania. Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, w którym przybliżyliśmy specyfikę frezowanego ogrzewania podłogowego.

Czym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe frezowane jest montowane, dzięki wcześniejszemu przeprowadzeniu frezowania. Frezowanie to nieskomplikowana praca, która jest wykonywana za pomocą odpowiedniej maszyny – frezarki. To właśnie z jej pomocą wykwalifikowana osoba może szybko wyciąć w podłożu estetyczne rowki, które będą wolnymi przestrzeniami na zamontowanie rur ogrzewania.

Samo przeprowadzenie prac remontowych związanych z frezowaniem podłogi pod ogrzewanie podłogowe znacznie różni się od typowego remontu. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego odkurzacza, który jest przymontowany do maszyny, wszystkie bieżące zanieczyszczenia są usuwane i nie osadzają się w pomieszczeniu.

Co najczęściej przekonuje klientów do skorzystania z tej oferty?
• Brak konieczności skuwania i niszczenia podłogi.
• Brak konieczności dokładania nowych styropianów po skończonych pracach.
• Brak wpływu frezowania na poziom podłogi i stropy.

Frezowane ogrzewanie podłogowe to bardzo dobra metoda na niezbyt inwazyjne zamontowanie ogrzewania. Cała praca przebiega bardzo szybko i przy powierzchni około 50 m2 trwa maksymalnie 5 dni!

Montaż ogrzewania podłogowe frezowanego – zalety

Zalet korzystania z frezowanego ogrzewania podłogowego jest wiele, ale do najważniejszych należy z pewnością fakt, że ogrzewanie frezowane podłogowe pozwala na równomierne ocieplenie całego domu w tym samym czasie. Mając ogrzewanie podłogowe, nie musisz czekać, aż pokój nagrzeje się w całości od jednego grzejnika.

Klasyczne kaloryfery są mało wydajne w stosunku do nowoczesnego frezowanego ogrzewania podłogowego. Długo uwalniane ciepło, które wolno rozchodzi się po pokoju, może być mało komfortowym elementem, szczególnie w chłodniejszym sezonie.

Jakie pokoje w domu sprawdzą się z frezowanym ogrzewaniem podłogowym?

Montaż frezowanego ogrzewania podłogowego nie ma zbyt dużych ograniczeń, jeżeli chodzi o określone pomieszczenia. Wystarczy, aby w danym pokoju była wylewka o określonej głębokości i aby do tego miejsca doprowadzone były odpowiednie źródła ciepła.

Nie ma zatem znaczenia, w jakim pokoju chcesz zainstalować nowoczesne ogrzewanie podłogowe frezowane.

Jakie zabudowania pozwalają na wprowadzenie frezowania w podłożu?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie budownictwo pozwala na zamontowanie frezowanego ogrzewania podłogowego, to możemy odpowiedzieć, że każde. Nie ma znaczenia, czy mówimy o starym zabudowaniu, np. starej kamienicy czy nowym zabudowaniu, np. nowoczesnym mieszkaniu. Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest nieinwazyjne i wymaga jedynie wstępnego przygotowania. Dokładną ocenę może wykonać dla Ciebie ekspert z tej dziedziny.

Etapy, o których możesz całkowicie zapomnieć

Chcąc szybko osiągnąć zamierzony efekt, pamiętaj, że frezowanie pod ogrzewanie podłogowe pozwala Ci uniknąć:
• ponownego układania styropianów,
• podnoszenia poziomu podłóg,
• skuwania wylewki, które mogłoby uszkodzić instalacje,
• ponownego robienia wylewki,
• długiego oczekiwaniu na wyschnięcie posadzki.

Jeżeli zależy Ci na wybraniu systemu ogrzewania, który szybko znajdzie się w Twoim domu i nie narazi Cię na sporo pracy, to wybierz ogrzewanie podłogowe frezowane.

Najważniejsze korzyści wynikające z korzystania z frezowanego ogrzewania podłogowego

1. Komfort – montując system sterowania ogrzewaniem podłogowym, możesz wybrać automatyczne sterowanie do każdego pomieszczenia.

2. Zdrowie domowników – grzejniki to źródło wielu zanieczyszczeń i kurzu, a rezygnacja z nich ogranicza dostęp do miejsca, w którym się one osadzają.

3. Oszczędność – zastosowanie energooszczędnego ogrzewania podłogowego przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania aż o 15 procent!

4. Bezpieczeństwo – rezygnując z grzejników, już nigdy się nie oparzysz i nie zniszczysz powieszonych ubrań lub stojących obok roślin.

5. Korzystne warunki otoczenia – przejście na ogrzewanie podłogowe przyczyni się do polepszenia warunków w pomieszczeniu – wilgoć i ciepło będą równomiernie rozprowadzane.

6. Estetyka – wymontowanie starego grzejnika przywróci Ci dodatkowe miejsce i pozwoli na większą swobodę w aranżacji pomieszczeń.

O co warto zadbać przed pracami?

Pamiętaj, że podjęcie prac związanych z frezowaniem pod ogrzewanie podłogowe wymaga wcześniejszego upewnienia, czy Twoje mieszkanie spełnia najważniejsze wstępne wymagania. Zastanów się, czy znasz odpowiedzi na poniższe pytania, ponieważ wykonawca usługi może zapytać Cię o to na samym początku.

• Jaka podłoga będzie montowana na koniec prac?
• Jaka jest grubość izolacji?
• Jaka jest głębokość wylewki?
• Z jakiego materiału wykonano wylewkę?
• Gdzie znajduje się posadzka i czy jest to odległość bezpieczna do przeprowadzenia prac?

Jeżeli masz trudności z samodzielnym odpowiedzeniem na te pytania, to skorzystaj z pomocy profesjonalisty, który określi je dla Ciebie.

Etapy przeprowadzania frezowania pod ogrzewanie podłogowe

Przed podjęciem docelowych prac najważniejszym etapem jest zadbanie o wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Ten moment jest szczególnie ważny, ponieważ konieczne będzie określenie stanu i typu wylewki, tego, jak mocna jest konstrukcja oraz gdzie dokładnie zlokalizowane są instalacje praz izolacja. Zaniedbanie tego etapu może przynieść szereg nieprawidłowości, dlatego ważna jest doskonała analiza całej przestrzeni. Po zebraniu pomiarów przychodzi czas na wymierzenie miejsc, w których frezarka wytnie rowki.

Oficjalne frezowanie rozpoczyna się w momencie uruchomienia frezarki. Maszyna sterowana przed odpowiednio wykwalifikowaną osobę będzie wycinała rowki o określonym wymiarze. Dzięki nim możliwe będzie późniejsze ulokowanie rur, które będą częścią systemu ogrzewania w domu.

Przed uruchomieniem maszyny specjalista weryfikuje jeszcze ustawienia – czy włączona głębokość jest dostosowana do odpowiednich wymiarów. To bardzo ważne, ponieważ przełoży się to na bezpieczeństwo pracy i ryzyko uszkodzenia instalacji. Uruchamiany jest także specjalistyczny odkurzacz, który będzie gromadził powstające pyły w specjalnych workach przeznaczonych do wyrzucenia.

Tuż po tym, jak frezarka skończy swoją pracę i powstaną gotowe rury, będzie moment na sprawdzenie, czy wszystko odbyło się zgodnie z planem. To bardzo ważna chwila, ponieważ konieczne jest zweryfikowanie, czy wszystkie wycięte otwory są dopasowane do rur. Każda włożona część musi dobrze pracować, aby w przyszłości nie dochodziło do awarii.

Wmontowane rury, które zostały umieszczone w kanałach, są dodatkowo zalewanie specjalnym klejem. Preparat ten cechuje wysoki stopień odporności na zmianę temperatury oraz wysoka elastyczność. To tym kroku, można przejść do połączenia systemu rur z rozdzielaczem, który pośredniczy w dostarczeniu docelowego źródła ciepła. Moment uruchomienia pompy ciepła, kotła gazowego lub innego zasobu energetycznego potwierdzi, czy wszystko działa, tak jak powinno.

Po pomyślnym przeprowadzeniu testu można już tylko wykończyć podłogę!

Wydatki związane z frezowanym ogrzewaniem podłogowym

Koszt wprowadzenia ogrzewania podłogowego frezowanego jest bardzo niski. Tak naprawdę pod uwagę brane są indywidualne czynniki, takie jak metraż lokalu, dokładna lokalizacja pokoju oraz budynku i aktualnie doprowadzone źródło ciepła. Szczegółowa wycena możliwa jest do określenia po wizycie eksperta, który oceni wszystkie czynniki wpływające na podniesienie lub obniżenie kosztów pracy.

Sam remont trwa zaledwie kilka dni, dlatego nie zwlekaj i wprowadź do swojego domu lepszy i energooszczędny system ocieplania, który pozwoli Ci zaoszczędzić aż 15% wydatków na ogrzewanie w ciągu roku.

Sprawdź dodatkowe szczegóły na: Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe